do góry ^

Instrukcja korzystania z BIP


Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2014 r., poz. 782, z późn. zm.) nakłada na administracje publiczną obowiązek udostępniania informacji za pomocą publikatora teleinformatycznego zwanego Biuletynem Informacji Publicznej.
Biuletyn niniejszy został utworzony zgodnie z wymogami określonymi w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. z 2007r. Nr 10, poz. 68) i jest dostępny całodobowo pod adresem internetowym: https://bip.umww.pl
Informacja publiczna dotycząca Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego została podzielona na 4 główne kategorie:
  • Województwo Wielkopolskie
  • Sejmik Województwa Wielkopolskiego
  • Zarząd Województwa
  • Urząd Marszałkowski

Każda z nich została uszczegółowiona, kolejne poziomy menu są dostępne po ustawieniu kursora myszki na dziale głównym.
Wybór interesującej informacji dokonywany jest, podobnie jak w przypadku każdej innej strony internetowej, przez naciśnięcie "przycisku" opisującego daną informację.
Każda informacja, która jest publikowana w Biuletynie Informacji Publicznej jest identyfikowana poprzez określenie daty oraz osoby, która jest odpowiedzialna za:

  • wytworzenie informacji
  • wprowadzenie informacji do podstrony BIP
  • zmodyfikowanie treści

Dla ułatwienia nawigacji po tym rozbudowanym  menu, zapewniono możliwość wyświetlenia mapy serwisu oraz zapoznania się ze statystykami odwiedzin artykułów publikowanych w Biuletynie. Istnieją również przyciski ekranowe umożliwiające bezpośredni dostęp do strony głównej BIP pod adresem: www.bip.gov.pl oraz strony głównej serwisu internetowego Urzędu Marszałkowskiego pod adresem: www.umww.pl
Biuletyn posiada także wyszukiwarkę kontekstową, pozwalającą na dotarcie do szukanej informacji po podaniu wyrazu (lub jego części) wchodzącego w skład szukanego tekstu.Osoba odpowiedzialna za:
wytworzenie informacji: 0000-00-00 Adam Habryło
wprowadzenie informacji do podstrony BIP: 2003-07-09 12:43:53 przez Tomasz Orłowski
wprowadzenie informacji do podstrony BIP: przez Tomasz Orłowski

Rejestr zmian - poprzednia opublikowana wersja artykułu - pokaż rejestrUrząd Marszałkowski
Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań, tel.: 61 626 66 66

bip.gov.pl

Stronę odwiedzono 8572 razy
projekt i wykonanie hsi.pl ©2014